İnstagram
WhatsApp
İletişim Bilgileri

Ortaokul

Ortaokul

Ortaokul

Ortaokul dönemi, derslerdeki akademik içerik ve düzeyin farklılaştığı, öğrencinin çok sayıda ders çeşidi ile karşılaştığı bir süreçtir. Ayrıca yapısı itibarıyla LGS sınav sürecine hazırlık dönemini de kapsamaktadır. Bu süreçte, Farklılaştırılmış öğretim modelinin temel alındığı kurs merkezimizde, öğrencilerimiz 12 kişilik sınıflarda kendi hızlarında öğrenme şansı bulur 3. ve 4. sınıfta okuduğunu anlama ve sayısal-sözel mantık geliştirme çalışmaları ile başlayan hazırlıklar 5. ve 6. sınıflarda daha detaylı olarak devam etmektedir. 7. sınıfta ise artık sınav sürecine psikolojik hazırlıklar eşlik etmektedir. Alanında uzman PDR kadromuzun hazırladığı seminerler ve LGS sunumları ile öğrenciler 8. sınıflarla birlikte sınava hazırlanma sürecine aktif olarak katılım sağlamaktadır.

DERSLİG uygulamasında bulunan animasyonlu konu anlatımlarıyla öğrencilerin  görsel ve duyuşsal öğrenme becerileri  harekete geçirilirken, interaktif ve beceri temelli etkinlikler, Yapay zeka desteği ve yeni nesil sorularla öğrenme kalıcı hale getirilir. Yapılan deneme sınavları ve kazanım tarama testleri sonucunda, öğrenciye özel değerlendirme raporu ve analizlerden oluşmuş birleştirilmiş karne öğrenci velisi ile birlikte yorumlanır.

Bireysel koçluk sistemimiz Mentor öğretmenlik uygulaması ile desteklenen bu eğitim modelimizde kazanım eksiği olan öğrencilere elektronik ortamda etüt yazılarak bir gün öncesinden öğrenci velisi ile paylaşılır. Etüt saatlerinde yapılan ek çalışmalar ve test çözümleri ile öğrenci başarısı desteklenir.

Bir yandan MEB müfredatında yer alan kazanımlar pekiştirilerek okul başarısı desteklenirken, diğer yandan test çözme teknikleri ve hızlı okuma teknikleri verilerek öğrencinin ileriki dönemlerde gireceği LGS sınavının temelleri atılır.